Vyhľadávanie

Často kladené otázky

Mám mokré steny  alebo podlahu – čo teraz?
Ako prvý bod je dôležité zistiť pôvod zavlhnutia stien. Ak sa bavíme o stenách v pivniciach alebo v prípade nepodpivničených objektov o vlhkosť v spodnej časti stien, ide jednoznačne o nasávanie vlhkosti zo zeme. Príčinou je poškodená, alebo chybná hydroizolácia.

Čo robiť v prípade poškodenej alebo chýbajúcej hydroizolácie?
Ako prvé je nutné určiť zdroj vlhkosti – či sa jedná o lokálny problém alebo komplexný. V tomto prípade je vhodné realizovať obhliadku objektu, aby sa určila príčina. V prípade, že nie je možné vykonať ohliadku je dobré mať k dispozícii fotky poškodených oblastí a projekt stavby. Po posúdení skutkového stavu naši technici navrhnú najvhodnejší spôsob sanácie a odporúčajú vhodné produkty.

Viem si vlhké priestory opraviť aj sám?
Áno, všetky produkty VANDEX ktoré používame je možné si u nás aj priamo zakúpiť. Vieme poskytnúť, poradenstvo pri realizácií a naše technické listy majú spracované aj technologické postupy aplikácie. V prípade, že si netrúfate na opravu sami, vieme zabezpečiť nielen predaj materiálov, ale aj samotnú realizáciu. 

Ako riešiť problém so vzlínajúcou vlhkosťou v múroch?
Najúčinnejším spôsobom je vytvorenie vodorovnej hydroizolačnej vrstvy pomocou injektáže. Vykoná sa tzv. chemické podrezanie muriva, čím bližšie k podlahe, a zastavíme tak stúpanie vody z podložia. Následne po vytvorení hydroizolačnej clony sa posúdi stupeň zavlhnutia a aplikujú sa hydroizolačné stierky ale sanačná omietka.

Je nutné odkopávať okolie objektu aby sa sprístupnili poškodené časti hydroizolácie?
Nie, všetky sanačné práce je možné vykonať aj zo strany interiéru. Teda nie je nutné zabezpečiť prístup z exteriérovej strany.

Nemôže sa vŕtaním poškodiť statika, hlavne pri starých objektoch?
Nie, práve naopak. Všetky injektážne materiály ktoré používame – v prípade beztlakovej aj tlakovej injektáže – zároveň aj spevňujú murivo.

Akú záruky poskytujete na vykonané sanácie?
Ak sa postupuje podľa našich  návrhov a práce sú realizované našou spoločnosťou, poskytujeme 100 % záruku na funkčnosť izolácie.

Na aký podklad je možné použiť vaše materiály?
Materiály VANDEX je možné použiť na všetky typy muriva – tehlové, kamenné, zmiešané, debniace tvárnice, pórobetón a aj betón. Dajú sa aplikovať na všetky minerálne povrchy. Niektoré naše špeciálne produkty sú určené aj na kov alebo plast.

Viete mi opraviť aj zavlhnutú podlahu?
Áno samozrejme, vieme riešiť všetky poruchy na stavbe, ktoré majú súvislosť a prestupom vody do objektu. Okrem podláh a stien, aj lokálne priesaky v okolí prestupov a otvorov v konštrukciách.

 

 

 

Pomôžeme Vám s vašim projektom?

Ozvite sa nám